דף הבית / ניוזלטר / זוגלובק צועדת קדימה - הטמעת פורטל ארגוני חברתי

תתחדשו- הפורטל הארגוני של זוגלובק יצא לדרך!

 

הטמעת הפורטל הארגוני של זוגלובק הייתה תהליך שלווה בעבודה קשה ומאתגרת של הטמעת הפורטל בארגון שהעובדים בו אינם עובדים מול עמדת מחשב כל היום. העובדים נמצאים בשטח, הם נמצאים במפעלים, הם מחלקים סחורה- אז איך בכל זאת מאגדים תחת מקום אחד את כל הסדר והארגון והתקשורת הפנים ארגונית שהארגון כל כך זקוק לו?

תהליך הטמעת הפורטל הארגוני בזוגלובק בוצע על ידינו בתג מדיה גרופ ומנהלת הפרוייקט מטעם זוגלובק שליוותה את התהליך על כל פרטיו הייתה טלי חן מנהלת הפרוייקט. עכשיו שהפרוייקט נמצא בעיצומו והפורטל הארגוני יצא לדרך שמחנו לבדוק מול טלי כמנהלת בארגון שעברה את התהליך מתחילתו ועד סופו אילו אינסייטים היא מציעה לחברות הנמצאות בתהליך של אפיון פורטל ארגוני בחברתם או שמעוניינים להטמיע תהליך שכזה על מנת לחזק את הקשר בין ההנהלה לעובדים ולשדרג את התקשורת הפנים ארגונית בחברתם.

טלי חן, מנהלת הפרוייקט מטעם זוגלובק מעניקה לנו אינסייטים מתהליך הטמעת הפורטל הארגוני שחשוב שתיישמו:

1. עבודה מסודרת ומוקפדת 

"חשוב לעבוד מסודר, לבצע מיפוי נכון וכולל של כל צרכי החברה וכן הייתי ממליצה על עירוב מעצב בתהליך העיצובי".

גייסו למשימת ניהול אפיון והטמעת הפורטל, מנהל/ת פרוייקטים, הידועים בסדר ובארגון שלהם. רמת הדייקנות והארגון הגבוהה הנדרשים כדי ל הגיע לאפיון נכון בהטמעת פורטל ולמעשה יצירת סדר בתקשורת הפנים ארגונית דורשים ממכם גם את כל אלו ובמיוחד ממנהל הפרוייקט.

 

2. תפעול המערכת

בחרו מערכת שנוחה לתפעול ומתופעלת על ידי מערך הרווחה ומשאבי אנוש, שכן השליטה ותחום העיסוק של התקשורת הפנים ארגונית והקשר והרווחה אל מול העובדים הוא לעבודתם המסורה של מש"א ורווחה.

 

3. תהליך העבודה והטמעת הפורטל בארגון

"תהליך טוב ומסודר" " תפעול המערכת נוח , עוד לומדת לשלוט בהכל".

תהליך העבודה וההטמעה דורש עבודה מול מחלקת IT ומחלקת משאבי אנוש ורווחה כדי להגיע לתוצאות מקסימליות של הפורטל הארגוני והטמעתו בקרב העובדים. השליטה העיקרית על הפורטל נעשית על ידי מחלקת רווחה ומשאבי אנוש והן אמונות על תפעול המערכת בידן וכך נמנע חוסר סדר ותקשורת בין מחלקות שונות שבדרך כלל נמצאות בתהליך. מרבית השליטה של הטמעת התכנים נמצאת גם היא בידי מלקת מש"א ורווחה שהיא גם כך החוט המקשר בין ההנהלה לעובדים ואחראית על תחומי רווחה ותקשורת פנים ארגונית וכך המושכות הן למעשה בידי "האדם הנכון לתפקיד".

 

 

4. בחירת פורטל נוח וידידותי

זוגלובק בחרו בפורטל הארגוני החכם של תג המאפשר בחירת המרכיבים הנכונים בהתאם לאופי העובדים והמחלקות השונות המרכיבות את הארגון. 

בפורטל הארגוני של "תג" מערכת השליטה היא נוחה וידידותית. אפשרות בחירה של תבנית על פי בחירת החברה. טלי ממליצה "להרחיב את מודול המסמכים ולסדר את נושא הגלריה".

 

5. מיתוג הפורטל  

מיתוג  נכון ויעיל  מסייע בשינוי השפחה הארגונית ומשפר את השיח בין העובדים. ברגע שבחרתם שם קליט ותופס לפורטל הארגוני שלכם - כולם יתחילו לדבר באותו השפה- " איפה אפשר למצוא כרטיסים מוזלים להצגה בהיכל היום"? תסתכלו בזולגלונט!  "תוכלו בבקשה לשלוח לי טופס 101? אין צורך, הכל בזוגלונט". יש לכם שאלה בתחום שלכם? " בפורום בזוגלונט" .

אגב, השם עלה באחת מפגישות ההתנעה שביצענו בזוגלונט ומאז הוא תופס תאוצה .. 

 

נמצאים בשלב הטמעת הפורטל בארגון? בשלב האפיון? מוזמנים לשוחח איתנו לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית וייעוץ בכל נושא התקשורת הפנים הארגונית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כתובת: בית קלמן ,נתן ילין מור 6, תל אביב | דוא"ל: info@tmgroup.co.il | טלפון: 03-5035034