דף הבית / מאמרים / כיצד תעודדו את שימוש הפורטל בארגון

כיצד נעודד את השימוש בפורטל בארגון?

פורטל פנים ארגוני (אינטראנט) הינו רשת תקשורת מחשבים פרטית המוקמת בתוך ארגון אשר מבוססת על פרוטוקול TCP/ IP ולמעשה הגישה אליה מוגבלת רק למשתמשים בתוך הארגון. הקמה של רשת כזו בתוך הארגון מאפשרת לשפר את התקשורת הפנים ארגונית וגם את הניהול והעברת הידע לגורמים שונים בתוך הארגון.  בעידן הנוכחי בו רשתות חברתיות והטכנולוגיה לוקחים חלק נכבד בחיינו פורטל ארגוני מהווה כלי בסיסי שנדרש להחזיק בארגון אך בגלל שמדובר בדבר חדש נדרש גם זמן הטמעה בארגון וגם הסתגלות בקרב העובדים ולפיכך יש לעודד אותם להיות פעילים בפורטל על מנת למקסם את תהליכי התקשורת בארגון.

להלן כמה צעדים בכדי לעודד את השימוש בפורטל:

כל הנתונים במקום אחד

יום העבודה של העובד משלב בתוכו מגוון משימות ויישמום שונים המרוכזים במקומות שונים על גבי הרשת כאשר איסוף אותם משימות אל מקום אחד יאפשר הקלה משמעותית בשגרת ההתנהלות של העובד וחסכון זמן עצום. אם למשל העובד צריך לעקוב אחר הזמנות באתרים שונים וכל פעם להכניס פרטים. ניתן לחבר את האתר אל הפורטל עם שמירת הפרטים ובכך הוא יכנס רק להתעדכן והדבר יגדיל את רמת היעילות של העובד.

אינטראקציה היא שם המשחק

הפורטל מהווה למעשה כלי המשמש לאינטראקציה בין הגורמים השונים בארגון ולפיכך, נדרש לייצר אוירה שתעודד את העובדים להתחבר ולהתעדכן ולכן על הפורטל לעודד אינטראקציה. לפיכך, יש לייצר סביבה נעימה ומזמינה באמצעות שימוש בתמונות, סרטונים, סקרים והעלאת נושאים שונים לדיון בכדי לעודד את העובדים להתעדכן וליצור שיח סביב התכנים.

 פורמליות לצד הנאה

הפורטל הינו כלי הנועד למטרות מקצועיות וגם עבור המערכות והעובדים בתוך הארגון. לפיכך, עליו לשמור על התדמית המקצועית ולשקף את הקונספט המתכתב עם החברה. אך חשוב גם להכיר בעובדה כי במהלך היום העמוס של העובד הוא צריך גם רגעים שיאפשרו לו שנייה לנוח או יעלו לו חיוך ולכן על הפורטל שלכם להכיל גם תכנים אסקפיסטיים שיאפשרו להעביר את המסר בצורה מהנה שתעודד את העובד להתעניין ולהתחבר באופן תמידי אל הפורטל.

נתונים הם כוח, נצלו אותם

הפורטל הארגוני הינו תהליך שדורש זמן הטמעה ועבודה אך יש בידכם כוח ואלו הם הנתונים. מדידת הנתונים תאפשר לכם לשפר ולקצר את הדרך להטמעה בקרב העובדים. המדדים יאפשרו לכם למעשה לעקוב אחר רמת הרגלי הכניסה ורמת החשיפה לתכנים שונים שעולים בפורטל ובהתאם לכך פלטפורמה זו תהווה עבורכם בסיס לקבלת החלטות.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

כתובת: בית קלמן ,נתן ילין מור 6, תל אביב | דוא"ל: info@tmgroup.co.il | טלפון: 03-5035034